26.04.2019

АЛІНА ФЕСЮН: БОЙОВИЙ ГОПАК У ДІВОЧОМУ ВИКОНАННІ

У перші ж хвилини спілкування з Аліною Фесюн одразу ж  відзначаю непритаманну її віку стриманість та особливий вишкіл, гідний спортсменів із світовим ім'ям. І такій характеристиці є цілком очевидні пояснення.  

Ця 13-річна дівчинка, учениця Святопетрівської школи,  вже більше семи років займається особливим видом спортивного мистецтва - бойовим гопаком, який оснований на елементах традиційного козацького бою. І хоча самі козаки вважали, що це справа суто чоловіча, Алінка з першого ж бою довела протилежне.

- Цьому вподобанню я завдячую своєму татові. Прогулюючись містом, ми випадково натрапили на оголошення, яке запрошувало на пробне заняття. Коли ми зателефонували за вказаним  у повідомленні номером, нас поінформували, що дівчат до секції не приймають. Але тату вдалося вмовити спробувати мене. На перше заняття  я теж прийшла з татом. Спершу познайомилася з тренером Олегом Степановичем Павлишиним, а потім із побратимами, серед яких були й сини відомого українського співака Олега Скрипки - Роман та Устим.   Саме з Романом мене й поставили у пробний бій - по-козацьки в забаву. І я здобула перемогу, що забезпечила мені перепустку до секції. Так я стала першою дівчинкою, яку прийняли до козацької когорти. З цього дня  для мене розпочалося інше життя, - згадує спортсменка. 
Бойовий гопак - набагато більше, ніж бойове мистецтво. Спілкуючись з Аліною, цілком розумієш, що це глибинна філософія, що базується на основах сакральних українських цінностей та любові до рідної землі. А ще це мистецтво гартування духу та формування сильних особистостей. Доказ тому плеяда нагород, які без жодного пафосу демонструє школярка. Попри зовсім юний вік, дівчинка вже сім разів здобувала звання чемпіонки області та є восьмиразовою чемпіонкою України. Загалом серед 29 медалей - 23 золоті. 
Та головне золото у Аліни ще попереду. Адже мрія української козачки стати найкращою в світі. 
Переконана, що дівчина неодмінно досягне цієї мети, бо вона вже здолала значний шлях, сплетений із напружених тренувань,  іспитів на бійцівську майстерність та чемпіонатів. І головне -  вона за ці роки відпрацювала не лише  техніку, а й разом зі своїми тренерами Олегом Павлишиним та Андрієм Гамером виховала найцінніші бійцівські якості - витримку та дисциплінованість. 
А на банальне запитання: "За що ж їй подобається бойовий гопак?" - не вагаючись, відповідає:  
- Завдяки цьому бойовому мистецтву, я зможу  захисти не тільки себе, а й Батьківщину. 

Категорії:

Популярні новини