22.10.2019

Він повернувся в одне з місць, яке так любив…

14 жовтня о 16.00 на території житлового комплексу «Петрівський квартал» с. Святопетрівське Києво-Святошинського району відбулося відкриття пам’ятника талановитому музикантові, співакові, композиторові, поету, письменнику, телеведучому, актору, продюсеру, лідеру гурту «Скрябін» та артисту з активною громадянською позицією Кузьмі Скрябіну (Андрію Кузьменку), який трагічно пішов із життя на піку своєї популярності.

Нагадаємо: 2 лютого 2015 року Кузьма трагічно загинув у автокатастрофі біля села Лозуватка Дніпропетровської області. Андрій повертався з Кривого Рогу, де напередодні його гурт дав концерт. Артиста поховали в сімейному склепі на Брюховицькому цвинтарі.А 14 жовтня 2019 року на відкриття пам’ятника прибули родина (мама співака Ольга Михайлівна, батько Віктор Кузьмич, дружина Світлана та донька Марія-Барбара) і численні друзі Андрія Кузьменка. Зокрема – продюсер Володимир Бебешко, керівник команди «Шанс» Ігор Кондратюк, директор телеканалу ІСТV Олександр Богуцький, музиканти гурту «Скрябін» та бійці АТО. Адже при житті Андрій активно допомагав нашим воїнам фінансово, відвідував їх і на передовій, і у лікарнях та шпиталях…Також до присутніх звернулися сільський голова Святопетрівського Антон Овсієнко та ініціатор встановлення пам’ятника, депутат Києво-Святошинської районної ради Олександр Тигов. Зокрема, Олександр Олександрович розповів, що ідея встановлення пам’ятника Кузьмі Скрябіну саме тут виникла не випадково. Адже Андрієві Кузьменку свого часу дуже сподобався цей житловий комплекс. Настільки, що він не лише охоче брав активну участь у рекламних кампаніях комплексу, а й винаймав житло та планував саме тут купити квартиру для своєї родини.

В програмі заходу – урочисте відкриття пам’ятника, молебень, покладання квітів, поминальна вечеря, концерт пам’яті Андрія Кузьменка за участі кращих колективів та виконавців с. Святопетрівське і Києво-Святошинського району. Кульмінація урочистостей – концертний блок від гурту «Скрябін»...Втім, повернімося до власне пам’ятника, автором якого є франківський скульптор Борис Данилюк. А в бронзі пам’ятник був відлитий у сусідньому Вишневому. Пам’ятник схожий на отой перший авторства скульптора Тараса Цюпи, який встановили в Луцьку: Кузьма сидить на лавочці… Концепція пам'ятника була затверджена мамою музиканта, а сам пам’ятник на рівні проекту перероблювався тричі.

Під час нашої короткої бесіди Ольга Михайлівна Кузьменко розповіла, що для неї важливо, щоб пам'ятник виглядав саме так. «Лавочка – це дуже важливо! Адже тепер можна біля нього присісти, щоб поспілкуватися або просто помовчати… Відтак лавка – це така сполучна ланка між тим, хто сідає, і тим, хто сидить. Він сидить тут. І коли біля нього сядуть або діти, або дорослі, або закохані, вони всі згадуватимуть його. Скільки людей сядуть, стільки і згадають. І ніби обімаючи, тому що руки розкинуті, як крила. У Андрія руки, як крила. Він хотів обійняти весь світ. Характер відображений, все прекрасно, все добре», – каже Ольга Михайлівна.І першою опустилася на лавочку поряд із сином. Саме такими мені й запам’яталися батьки Андрія, з якими того дня звела мене доля: двоє літніх людей посеред велелюдного людського моря, які тримаються за руки, прийшовши на побачення до сина…Радислав Кокодзей, фото автора

НАЙВІДОМІШІ ЦИТАТИ КУЗЬМИ

Кузьма Скрябін prolviv.com1.

За той час, що ми вошкалися, ворог міг встигнути захопити всю країну, і пройти по Красній площі з переможним парадом.

2. Захист Батьківщини треба було почати з граблями в руках.

3. Перші дні війська довгі, як полярні зими. Таке враження, що зранку тобі було вісімнадцять, а ввечері – вже за сорок.

4. Краще бути оптимістом, який нічого не знає, ніж загинатися і ростити собі горб від того, що навколо самi проблеми.

5. Українці вибирають такого, що спочатку з вазеліном, а потім уже без вазеліна, щоб жорсткіше. Такий собі садомазохізм в генах…

6. Саме основне – не гамнити тим, хто навколо тебе.

7. Нейтральним бути точно не можна.

8. То є біда нашого народу, що ми є "тєрпіли".

9. Хамство – це кал, який виходить через рот!

10. Краще висушити одну дитячу сльозу, ніж пролити ріки крові.

11. Змінюйте світ на краще, піклуйтеся про нього, тому що ви в ньому живете!

12. Якби нинішній Кузьма побачив тодішнього Кузьму, сказав би: "Хлопець, стисни зуби. Через двадцять років все буде – зашибісь!".

13. Мій дім – єдине в світі місце, де мене люблять і чекають незалежно від того, хто я і скільки заробляю. Я ніколи не зраджу найближчих мені людей.

14. Google помер після питання: "Де у Перемишлянах знайти проститутку-негритоску".

15. Патріотичні пісні треба писати весь час, а не тоді, коли їх писати треба. Бо до того, як в країні таке сталося, ніхто їх не писав, а зараз всі стали такими патріотами – понадівали собі вишиванки і поналіплювали їх на машини. Їх ще "вишиватниками" називають. Начепив вишиванку – і вже думаєш, що все помінялося. Та вишиванка має бути десь глибше, зашита мамою і тато...

Категорії:

Популярні новини