27.02.2020

ПРЕЗИДЕНТ ЗАЯВИВ ПРО УКРАЇНСЬКИЙ ПЛАН ВРЕГУЛЮВАННЯ СИТУАЦІЇ НА ДОНБАСІ

Політична складова Мінських угод щодо врегулювання ситуації на Донбасі може відбутись тільки після виконання безпекових аспектів.

Про це заявив під час виступів на Мюнхенській конференції з безпеки Президент України Володимир Зеленський.

Президент України заявив, що хотів би, аби вже в жовтні цього року на окупованій частині Донбасу відбулись місцеві вибори. Їх проведення за українським законодавством можливе лише за умови, якщо Росія поверне Україні контроль за окупованою ділянкою україно-російського кордону, підкреслив Володимир Зеленський.

Для виконання безпекових аспектів Президент України запропонував ряд ініціатив.

Так, для успішного розведення військ на Донбасі Зеленський запропонував розбити лінію фронту на сектори і поетапно розводити там війська. Розведення військ у наступному секторі, за пропозицією Володимира Зеленського, може відбутись тільки після того, як міжнародні спостерігачі ОБСЄ засвідчать успішність розведення військ у попередньому секторі.

«Найближчим часом ми докладно поінформуємо учасників «Нормандського формату» про зміст цієї ініціативи», – сказав Володимир Зеленський.

Крім того, Президент України заявив, що Україна готова погодитись на спільне патрулювання на Донбасі з представниками ОБСЄ та тимчасово окупованих територій. При цьому, як наголосив Володимир Зеленський, Україна не піде на прямі переговори з окупаційною владою ОРДЛО.

 

Категорії:

Популярні новини