06.03.2020

ЗАПОРУКА УСПІШНОГО СЕЛА - ЗБАЛАНСОВАНИЙ РОЗВИТОК ТЕРИТОРІЇ

Образ населеного пункту створює цілий комплекс факторів. Стан соціальних об'єктів та місцевих доріг, присутність зелених зон, охайність зупинок громадського транспорту та тротуарів, зрештою, вчасно прибране сміття біля багатоповерхівок. Село в цілому змінюється на краще, коли відбуваються зрушення одночасно в усіх сферах. Саме збалансований розвиток - це запорука успішної розбудови населеного пункту. В цьому переконаний Святопетрівський сільський голова Антон Овсієнко. Про те, як змінювалося Святопетрівське минулого року та які перетворення чекають на наше село цьогоріч в інтерв'ю з мером пристоличного села.

- Антоне Михайловичу, як би була номінація "Проєкт року", що з втіленого в життя віднесли б до цієї категорії?

 

- У 2019 нам вдалося виконати значні об'єми робіт у різних сферах. Та головним нашим досягненням вважаю відкриття другого корпусу Святопетрівської дитячої школи мистецтв, яка за кількістю учнів є найбільшою в області.

Будівлю колишньої медамбулаторії (яка роком раніше переїхала до нового приміщення) капітально відремонтували та переобладнали під заклад  естетичного виховання. Інший масштабний проєкт - це будівництво  нового корпусу дитсадка "Буратіно". З радістю можу повідомити, що сьогодні ми вийшли на завершальну стадію. Будівля вже зведена, нині тривають роботи із оснащення корпусу новими меблями та устаткуванням.

 

- Тож можна сказати, що у 2019 році пріоритетним був розвиток дитячих закладів?  

 

- Певною мірою так. Окрім зазначеного, нам вдалося виконати й низку інших  - хай і менш масштабних та  не менш важливих завдань. Свого часу до нас звернулося керівництво дитячого садка та батьки вихованців із проханням переобладнати систему опалення закладу, адже за морозної зими у деяких групах було прохолодно. Торік знайшли кошти і зробили технічне переоснащення опалювальної системи. Тепер юним святопетрівцям тепло і комфортно. Нові осередки дитячого дозвілля з'явилися  і в  самому селі. Універсальні спортивні майданчики "Street FIGHT mini" встановлені на території військової частини та біля багатоповерхівок на вул. Тепличній.  Тепер і діти, і їх батьки мають змогу займатися спортом на свіжому повітрі.

 

- Як мені відомо, розвитку спортивної інфраструктури села за останні роки взагалі приділялася значна увага. Розкажіть про зрушення, що сталися у минулому році.

 

- Восени 2018 року було завершено будівництво стадіону на території школи, де вже тренуються та проводять матчі наші футбольні команди та школярі. Торік поле обрамили парканом. А ще наприкінці 2019 новосілля відсвяткував «Святопетрівський спортивний клуб», на базі  якого проводять тренування секції дзюдо, кікбоксингу, волейболу, настільного тенісу. Усі ці заходи, а головне самовіддана праця тренерів та запал їхніх вихованців приносять свої результати і перемоги - наші спортсмени прославляють Сятопетрівське на змаганнях районного, обласного, всеукраїнського, міжнародного рівнів.

 

- Повертаючись до питання розвитку села, яким роботам із благоустрою надавалася перевага в 2019 році?

 

- Охайний вигляд населеного пункту створюють деталі. Тут важливо все - взимку почищені дороги, навесні прибрані від піску та пилу бордюри. Не менш вагомим є стан доріг, озеленення території, інше. Усім цим напрямам приділяємо увагу.  Щороку проводимо роботи із будівництва та ремонту доріг. Послідовність їх виконання визначають самі мешканці села, які звертаються до сільської ради з клопотаннями про доцільність будівництва тієї чи іншої дороги. Так, торік вдалося  капітально відремонтувати дорожнє покриття на вулицях: Індустріальній, Тепличній, Боярській, Північній, Господарській, Енергетиків, Богдана Хмельницького (від будинку № 46 до провулку Райдужного та на ділянці від провулку Райдужного до будинку № 92), Грушевського (на ділянці від будинку № 7 до вулиці Північної), Святоюріївській (на ділянці від будинку 49 до вулиці Індустріальної). Також торік зробили капремонт гідротехнічних споруд на вулиці Володимирській (біля будинків №85 - № 89).

Минулого року нам вдалося вирішити й інше дуже важливе для збалансовано розвитку громади питання - на 1 гектар була збільшена площа сільського кладовища. Наразі ця територія вже обрамлена новим парканом. 

Крім того, для поліпшення якості роботи бригаді комунальників  придбали  підмітальну машину та автомобіль ГАЗ.  Ще одне нове авто вдалося передати громадському формуванню, яке опікується безпекою в нашому селі.

 

- А які заходи вдалося втілити в життя задля безпеки пішоходів та водіїв?

 

- Цьому питанню завжди приділяли особливу увагу.  Біля пішохідних переходів на вулиці Центральній та Володимирській, які найближчі до сільської школи,  встановили яскраві манекени, щоб водії були уважніші, пригальмовували на зебрі. Торік зосередились на облаштуванні тротуарів. Зокрема, зроблено новий тротуар на вулиці Прорізній, капітально відремонтовані пішохідні доріжки на вулицях Центральній (від будинку № 48 до № 66), Володимирській, 2г, Індустріальній (від будинку № 3 до будинку № 9). Проведені капітальні ремонти майданчиків для зупинки громадського транспорту на вулиці Чорновола та інших.

 

- Окрасою села є сквер у центральній частині Святопетрівського.  Чи з'являтимуться такі осередки і в інших частинах села?

 

- Однозначно, так. Вже цього року запланували облаштувати сквер біля Святопетрівської  школи. Більше того, торік нам вдалося облагородити територію  на вулиці Тепличній, між  42 та 48 будинками. Тут облаштували невеличкий затишний сквер для сімейного відпочинку. Висадили багато квітів, кущів, збудували міні-поле  для дітей.

 

- І на  завершення нашої розмови, що на Вашу думку, слід зробити в селі першочергово  цього року, адже проблем ще вистачає?

 

- Як я вже розповідав, сьогодні ми концентруємо значні зусилля на завершенні будівництва нового корпусу дитячого садочка, відкрити який плануємо цього літа. Більше того, цьогоріч маємо намір збудувати в закладі модульний басейн. Не залишаться поза увагою й питання благоустрою населеного пункту. З початком весни продовжимо роботи з асфальтування доріг:  завершимо будівництво покриття на вулицях Богдана Хмельницького, Північній, Польовій, Боярській, Одеській. Також плануємо заасфальтувати вул.  Івана Франка. Новий світлофорний об'єкт буде встановлено на перетині вулиць Господарської та Центральної. А на вул. Тепличній маємо намір замінити водопровідну мережу. Питання оновлення комунікацій є сьогодні вкрай важливим. Ще цього року в селі відбудеться відкриття супермаркету мережі "АТБ". Плануємо збудувати тротуарні доріжки вздовж вул. Оборони, що веде до військової частини, та облагородити територію обабіч цієї дороги. Зробити її максимально прийнятною для сімейного культурного дозвілля. І це далеко не повний перелік проєктів, які маємо намір реалізувати у 2020. Сподіваюся, що об'єднані зусилля всієї команди принесуть бажані результати, які позитивно вплинуть на життя кожного жителя Святопетрівського.

Категорії:

Популярні новини