21.04.2020

"МИ ЗНАХОДИМОСЯ НА ПОСТІЙНОМУ ЗВ'ЯЗКУ З ПАЦІЄНТАМИ"

Сьогодні саме медики знаходяться на вістрі боротьби із  вірусом COVID-19. Їх невтомна праця, компетентні поради, оперативність та професіоналізм є головною зброєю у виснажливому протистоянні з небезпечним захворюванням. Тому саме вони зараз потребують  підтримки та захисту - максимального забезпечення всім необхідним. З питання про стан захищеності медпрацівників сільської амбулаторії розпочалася моя розмова з завідувачкою Святопетрівської АЗПСМ Маріанною  Куровською.    

- Ще два тижні тому, щойно почала надходити перша інформація про загрозу поширення вірусу,  для працівників Святопетрівської амбулаторії ЗПСМ сільська рада придбала   всі потрібні засоби захисту: медичні маски, респіратори, нітрилові медичні рукавички, одноразові шапочки, бахіли, комбінезони, засоби для дезінфекції.  Можна сказати, що на перший час ми забезпечені всім найнеобхіднішим. 

-  Як позначилася напружена епідеміологічна ситуація на роботі закладу?

-  Насамперед ми тимчасово призупинили планові огляди та вакцинації, щоб зменшити кількість можливих контактів із потенційно інфікованими особами. Та зосередили значні зусилля на супроводі людей, які мають підозру на  COVID-19, контактували із хворими. Щоденно ми приймаємо  дзвінки від жителів Святопетрівського, які звертаються до нас із найрізноманітнішими медичними запитаннями. В кожному випадку надається фахова консультація,  ретельно вивчаємо кожну ситуацію. 

- Тобто можна сказати, що заклад працює в посиленому режимі?

- Певною мірою, що так. Сьогодні в амбулаторії працює два сімейних лікарі. Разом із колегою Мариною Удовиченко ми постійно відповідаємо на телефонні дзвінки, що надходять від жителів села, які потребують консультації сімейних лікарів. Хочу наголосити, що заклад забезпечений необхідними засобами зв'язку.

- Чи могли б Ви розповісти про епідеміологічну ситуацію в Святопетрівському?

- Станом на 12 квітня в нашому селі підтверджено 3 випадки COVID-19. Особи ізольовані  та знаходяться під постійним наглядом медиків.  Більше того, нині встановлено медичне спостереження за людьми, які контактували із хворими. Також сімейні лікарі здійснюють медичне спостереження за жителями села, які прибули на територію Святопетрівського з інших країн, де зареєстровані випадки захворювання на COVID-19. У деяких осіб вірусологічні дослідження ще тривають.

- Яку  інформацію Ви хотіли б донести  читачам  нашого видання?  

- Насамперед хочу закликати всіх суворо дотриматися умов карантину (виходити із оселі у разі крайньої необхідності), а також не нехтувати елементарними правилами особистої гігієни. У разі ж появи симптомів гострого респіраторного захворювання, невідкладно звертайтеся до свого сімейного лікаря за телефонами: 050-430-29-03 (Маріанна Миколаївна) або 050-430-29-10 (Марина Сергіївна), 099-03-49-621 (реєстратура амбулаторії).

Також нагадую телефон «гарячої лінії» КНП КОР "Київський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф" - 0456310046.

Якщо у Вас висока температура та утруднене дихання і випадок відповідає визначенню можливого інфікування (є підтверджений контакт), телефонуйте 103. Та головне хочу побажати всім: будьте здорові!

Категорії:

Популярні новини